Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Konkurs języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE”

Po raz pierwszy 42 uczniów naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Konkursie „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była wiedza o Austrii. Uczestnicy konkursu mieli szansę na rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi - w szczególności Austrią oraz na rozwijanie zdolności komunikowania się w języku niemieckim.

W eliminacjach szkolnych największą wiedzą o Austrii wykazali się Hubert Hertmanowicz, Aleksandra Jabłońska i Joanna Lenda z klasy 3bw. Reprezentować oni będą naszą szkołę w dalszych eliminacjach regionalnych.

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!


Facebook