Jedyna taka rocznica

Jedyna taka rocznica, gdzie świętować mogliśmy radośnie  obchody   nowych narodzin naszej Ojczyzny. Na terenie szkoły  w ramach obchodów  100 lat niepodległości cała społeczność szkolna mogła  świętować  wydarzenie, które już nigdy się nie powtórzy. Chcąc podkreśli doniosłość chwili młodzież została zaangażowana w obchody rocznicowe, w ramach których mogła wziąć udział min: w  konkursie pod hasłem Moja Niepodległa, najciekawsze prace zostały wyróżnione i umieszczone na szkolnej gazetce. Budynek szkoły również przystrojony odświętnie dumnie Bało- Czerwoną  flagą i godłem przypominał, że  szkoła pamięta o tak wielkiej chwili. Apogeum uroczystości miało miejsce 9 listopada,  dzień rozpoczął się  zorganizowanym na terenie szkoły biegiem Dla Mojej Niepodległej na 1918 metrów. Młodzież gotowa do biegu na mecie ubrana w koszulki białe i czerwone dumnie prezentowała barwy narodowe, jeszcze większą radością było widząc jak  biegnącą dla Niepodległej. Tego samego dnia o godzinie 11.11 całą społeczność szkolna odśpiewała hymn.