Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Jedyna taka rocznica

Jedyna taka rocznica, gdzie świętować mogliśmy radośnie  obchody   nowych narodzin naszej Ojczyzny. Na terenie szkoły  w ramach obchodów  100 lat niepodległości cała społeczność szkolna mogła  świętować  wydarzenie, które już nigdy się nie powtórzy. Chcąc podkreśli doniosłość chwili młodzież została zaangażowana w obchody rocznicowe, w ramach których mogła wziąć udział min: w  konkursie pod hasłem Moja Niepodległa, najciekawsze prace zostały wyróżnione i umieszczone na szkolnej gazetce. Budynek szkoły również przystrojony odświętnie dumnie Bało- Czerwoną  flagą i godłem przypominał, że  szkoła pamięta o tak wielkiej chwili. Apogeum uroczystości miało miejsce 9 listopada,  dzień rozpoczął się  zorganizowanym na terenie szkoły biegiem Dla Mojej Niepodległej na 1918 metrów. Młodzież gotowa do biegu na mecie ubrana w koszulki białe i czerwone dumnie prezentowała barwy narodowe, jeszcze większą radością było widząc jak  biegnącą dla Niepodległej. Tego samego dnia o godzinie 11.11 całą społeczność szkolna odśpiewała hymn.
Facebook