Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Tytuł „Szkoły Odkrywców Diamentów” dla JEDNOSTKI

Reprezentacja Zespołu Szkół Nr2 im.9.PSK w Grajewie, 20 września bieżącego roku, uczestniczyła w uroczystej gali podsumowującej program wsparcia dla młodych innowatorów, który  obecnie tworzy 13 podlaskich firm i Politechnika Białostocka.

W tym roku po raz pierwszy przyznano tytuły „Szkoły Odkrywców Diamentów” i bardzo nam miło, iż znaleźliśmy się w gronie „placówek, które stwarzają warunki i aktywnie wspierają rozwój młodzieży oraz pobudzają w niej chęć poznawania tajników nauki i technologii”.

Podczas uroczystości Rektor Dzienis przypominiał: „naszym celem jest odnajdywanie i wspieranie młodych osób, które dzięki naszej pomocy finansowej – już na wczesnym etapie edukacji – mogłyby w sposób swobodny, nieobarczony ograniczeniami finansowymi, rozwijać swój talent w zakresie nauk ścisłych, uczyć się pracy w grupie i odnajdywać nowe możliwości rozwoju”.

Jestem przekonana o tym, że Uczniowie naszej szkoły nadal będą rozwijać swoje zainteresowania
i kłaść nacisk na edukację w tych kierunkach. Docenieni w swych działaniach, zachęcamy kolejne zespoły uczniowskie do podjęcia wyzwania i aplikowania do programu „Odkrywcy Diamentów”. Najbliższe posiedzenie Kapituły już 19 października 2018roku. Powodzenia!

Beata Strzałkowska

https://bialystok.tvp.pl/39095073/trzy-lata-programu-grantowego-odkrywcy-diamentow-dla-mlodych-innowatorow

http://odkrywcydiamentow.com.pl/aktualnosci/

Facebook