Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Dzień Otwarty Jednostki [fotogaleria]

W dniu 24 kwietnia 2018r. Zespół Szkół Nr 2 gościł gimnazjalistów ze szkół:

Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Grajewie

Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Grajewie

Gimnazjum Publiczne Nr 3 w Grajewie

Gimnazjum w Danówku

Dzień Otwarty Jednostki to święto, które co roku  cieszy się ogromną popularnością. Celem imprezy jest nie tylko pomoc gimnazjalistom w wyborze szkoły w formie doradztwa zawodowego, ale także integracja, kształtowanie postaw, kreatywność i zabawa. Na uczniów czekała moc wrażeń i wiedzy. Gościliśmy także przedstawicieli służb mundurowych: 15 Brygady pododdziały 2 batalionu zmechanizowanego w Giżycku, Komendy Powiatowej w Grajewie.

Główną atrakcją festiwalu były pokazy wojskowe w wykonaniu klas mundurowych. Uczniowie zaprezentowali musztrę paradną oraz pokaz techniki KATA. Spotkało się to z wielkim uznaniem, czego dowodem były gromkie brawa publiczności. Za oprawę pokazów odpowiadała p. Ewa Borawska, nauczyciel historii i p. Grzegorz Gardocki.

Gimnazjaliści aktywnie spędzili ten dzień, gdyż uczestniczyli  w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli. Mogli wykazać się znajomością wiedzy na temat Grajewa w Konkursie Historycznym "Z Wilkiem w tle...", wykorzystać umiejętności z zakresu podstaw ekonomii w Konkursie Ekonomicznym "Milion w rozumie", rozwiązać test podczas Konkursu Dwujęzycznego "Powiedz to!". Ciekawą propozycją skierowaną do gimnazjalistów był udział w Grze Logicznej "Escape School Room”.

Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się Turniej Counter Strike 1.6 Non Steam przygotowany przez nauczycieli przedmiotów informatycznych. Ci, którzy lubią sport mogli sprawdzić się w Turnieju Piłki Nożnej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego.

Po wszystkich konkursach nastąpił kolejny punkt programu, czyli zwiedzanie stanowisk promujących profile Zespołu Szkół Nr 2. Uczniowie wraz z nauczycielami przedstawiali ofertę edukacyjną jak również prezentowali osiągnięcia uczniów w dziedzinie ekonomii, gastronomii, informatyki. Gimnazjaliści skorzystali także z degustacji potraw i napojów przygotowanych przez uczniów z Technikum Gastronomicznego. Na stanowiskach służb mundurowych poznali sprzęt używany w wojsku, podjęli też wyzwanie rozłożenia i złożenia broni. Występy artystyczne naszych uczniów stanowiły moment doznań estetycznych, można było posłuchać dźwięków akordeonu czy gitary. Przybyli goście mogli również wziąć udział w warsztatach robotyki „Robocoder”. Ich zadaniem było zbudowanie robota za pomocą specjalnego sprzętu, a przede wszystkim oprogramowania.

Na zakończenie uhonorowano laureatów przeprowadzonych konkursów i wręczono nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom  za przybycie do naszej szkoły.

Facebook