Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ZS Nr 2

W dniu 23.04.2018r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, w ramach którego:

Na spotkaniu z dyrektorem szkoły: Edukator przedstawił możliwości jakie daje program Cyfrowobezpieczni.pl oraz wsparcie jakie oferuje nauczycielom, uczniom i ich rodzicom.

Apel odbył się na "sali z lustrami". Uczestniczyli w nim uczniowie z 8 klas Technikum w Grajewie oraz nauczyciele. Zaprezentowany został film nt. cyberzagrożeń, przedstawione zostały podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa wśród uczniów i uczennic oraz informacje o miejscach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożenia. Edukator poinformował o celach projektu i konkursie dla szkół.

Warsztaty. Wszystkie 3 poświęcone głównie cyberprzemocy- zrealizowane zostały w klasach technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk. Wyemitowane zostały filmy Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" o cyberprzemocy i świadomym kreowaniu wizerunku w sieci. Największy nacisk położono na kwestię hejtu w sieci, z krótkimi informacjami i reportażem o samobójczej śmierci 14 letniego Dominika. Uczniowie wypełniali także quizy nt. cyberzagrożeń. Omówiono także niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą generalnie Internet, z naciskiem na to, by nie straszyć, a mądrze i bezpiecznie korzystać z sieci.

Krzysztof Gutowski- edukator w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl