W Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach

W Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach, 11 kwietnia 2018 roku w związku z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedstawiciele służb mundurowych spotkali się z uczniami podlaskich szkół średnich. Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego  w Grajewie uczniowie klas pierwszych ( klasy mundurowe z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie   i Zespołu Szkół w Niećkowie) mogli uczestniczyć  w spotkaniu osobiście. Uroczystości o charakterze patriotyczno – religijnym  odbywały się na terenie szkoły i kościele św. Krzyża, gdzie została odprawiona Msza Święta.

W spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski, szefowie innych podlaskich służb mundurowych, licznie zaproszeni goście oraz uczniowie z klas mundurowych podlaskich szkół średnich. Młodzież z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wykonała pokaz musztry paradnej. Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach przedstawili pokaz sportu walki – judo. Dużym zainteresowaniem cieszył się również koncert sygnałów myśliwskich wykonany przez uczniów Technikum Leśnego w Białowieży.