Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Infotest 2018

Do informatycznej rywalizacji przystąpiło 465 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze szkół od Warszawy do Wilna, a do rozgrywanego w czwartek w Łomży finału dostało się 47 najlepszych. Miło nam poinformować, iż uczeń technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk Narek Adamyan uplasował się na 11. miejscu.

Organizowany od pięciu lat przez łomżyńską państwówkę Infotest adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań, pobudzanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Zasięg konkursu z roku na rok jest coraz szerszy. W tegorocznej edycji wystartowało 465 uczniów m.in. ze szkół z Łomży, Olsztyna, Białegostoku, Warszawy, a jeden uczestnik nawet z Wilna na Litwie. Najpierw musieli rozwiązywać zadania zdalnie w teście elektronicznym. 
Poziom  konkursu jest utrzymywany wysoko, bo aby dostać się do finału trzeba zdobyć minimum 80% punktów. W tym roku udało się to ok. 10% startujących.

Facebook