Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Jeśli padam na kolana

to tylko przed Bogiem”

Warszyc

Jednostka po raz kolejny uroczyście obchodziła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ciągu kilku dni trwała akcja przybliżająca sylwetki Żołnierzy Wyklętych, min. przeprowadzono lekcje poświęcone Żołnierzom Wyklętym, przygotowana została wystawa plastyczna, odśpiewano hymn i uczczono minutą ciszy pamięć Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość. Całość projektu,  zakończono 2 marca widowiskiem słowno- muzycznym, którego integralną część stanowiły fragmenty wypowiedzi uczestników i świadków przedstawianych wydarzeń. Celem projektu było nie tylko oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym, ale też ukazanie okrucieństwa systemu komunistycznego, który na czterdzieści pięć lat zniewolił Polskę, wydając karę śmierci na jej Bohaterów.

Uroczystość została przygotowana przez p. Ewę Borawską i Halinę Waszkiewicz. Wzięli w niej udział uczniowie: Jakub Sztachelski - gitara, Dominik Wołyniec i Tomasz Ostrowski - śpiew, Barbara Maciorowska i Krystian- prowadzenie uroczystości Narek Adamyan i Kamil Wudarczyk – oprawa multimedialna oraz 1w klasa mundurowa.


Facebook