Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Konkurs recytatorski - wyróżnienie dla Klaudii Koniecko

Dnia 23.02.2018 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku finał międzyszkolnego konkursu recytatorskiego poezji anglo- i niemieckojęzycznej: „Poezja bez granic”. Hasłem tegorocznej edycji konkursu była „RADOŚĆ”.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o literaturach angielskiej i niemieckiej, poszerzenie znajomości twórczości poetów niemiecko- i anglojęzycznych oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Jury oceniało znajomość tekstu, dobór repertuaru, płynność, wymowę, intonację, emisje głosu oraz interpretację i wrażenia artystyczne.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wybrane do recytacji wiersze różnorodne. Każdy z uczestników zaprezentował jeden wiersz w wybranym przez siebie języku. Uczennica naszej szkoły Klaudia Koniecko z kl. II bw zdobyła wyróżnienie. Klaudia recytowała wiersz w języku niemieckim pod tytułem „Groβes Kind” Ludwig Jacobowskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówFacebook