Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

...aby język giętki

Po­wie­dział wszys­tko, co po­myśli głowa...”

Juliusz SłowackiW jaki sposób uczcić Dzień Dziedzictwa Językowego ?

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie upamiętniła to święto w sposób.... konkursowy. Każda klasa wytypowała czterech przedstawicieli, którzy zmierzyli się w Międzyklasowym Teście Wiedzy z Języka Polskiego. Pytania dotyczyły m.in. stosowanych frazeologizmów, biblizmów i przysłów. Uczniowie okazali się znawcami języka ojczystego i konieczna była dogrywka. Emocje rosły wraz z przewagą punktową rywali. Przedstawiciele klas walczyli o I miejsce, a co ważne o świadomość bycia prawdziwym Polakiem. W ostatecznej rozgrywce drużyny uklasyfikowały się na następujących miejscach:

I miejsce - I w

II miejsce- IIae

III miejsce III d

Zwycięzcom statuetki wręczyła p. Dyrektor Marzena Sulkowska.

Opiekunowie akcji: Beata Szczepańska i Monika Pskowska

Facebook