Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Literacko – Muzyczne Zaduszki

„Życie ludzkie jak iskra, jak płomyk zdmuchnięty powiewem wiatru, jak wiersz niedokończony - błyska i gaśnie", ale przecież coś pozostaje...

Listopad to miesiąc, który sprzyja zadumie i wspomnieniom. Życie człowieka jest pełne nieoczekiwanych zdarzeń. Na swojej drodze spotykamy tysiące ludzi. Nie sposób o wszystkim i o wszystkich pamiętać. Są jednak tacy, którym jesteśmy winni naszą szczególną pamięć i wdzięczność. Wśród nich są nauczyciele, pedagodzy, uczennice. Jedni byli drogowskazami w podróży edukacyjnej, przewodnikami po świecie wiedzy i kultury, inni swoją pogodą ducha wpisali się w historię klasy, szkoły. To właśnie tym osobom oraz wszystkim bliskim, którzy odeszli dedykowane były szkolne Zaduszki. W listopadowy nastrój wprowadzili zebranych uczniowie naszej szkoły oraz Pani Anna Jachimska – lokalna poetka.  Wiersze znanych poetów, poezja pani Anny Jachimskiej oraz piękne utwory muzyczne wzbudziły refleksją nad ludzkim losem, przemijaniem i sensem życia.

 

Wiersze do recytacji przygotowały maturzystki Liceum ogólnokształcącego: Sabina Haraś, Afrodyta Żabińska, Paulina Budrewicz, Dagmara Ostrowska i Kamila Truszkowska. Oprawą muzyczną zajęli się Angelika Gwiazdowska, Kamil Zyskowski i Tomasz Ostrowski.

Monika Pskowska, Beata Szczepańska


Facebook