Szkoła, która Niesie Pomoc

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

Papież Franciszek

Misją Polskiej Akcji Humanitarnej jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy tytuł „Szkoły, która Niesie Pomoc” nadany przez Prezesa Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej Panią Janinę Ochojską. To zaszczytne miano uzyskaliśmy dzięki podjętym przez nas działaniom edukacyjnym oraz uczestnictwu w akcji „Zróbmy Pokój”. W ramach tego przedsięwzięcia w szkole odbyły się następujące akcje, zajęcia: Turniej Charytatywny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2, Mini koncert skrzypcowy, Debata uczniowska pod hasłem: Być dzieckiem tzn. mieć prawo do godnego dzieciństwa oraz zajęcia i warsztaty o prawach dziecka.

Wierzymy, że otrzymanie takiego wyróżnienia zmobilizuje uczniów oraz nauczycieli do kolejnych akcji, których efektem będzie niesienie wymiernej pomocy humanitarnej.

Beata Szczepańska, Monika Pskowska