Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Szkoła, która Niesie Pomoc

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

Papież Franciszek


Misją Polskiej Akcji Humanitarnej jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy tytuł „Szkoły, która Niesie Pomoc” nadany przez Prezesa Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej Panią Janinę Ochojską. To zaszczytne miano uzyskaliśmy dzięki podjętym przez nas działaniom edukacyjnym oraz uczestnictwu w akcji „Zróbmy Pokój”. W ramach tego przedsięwzięcia w szkole odbyły się następujące akcje, zajęcia: Turniej Charytatywny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2, Mini koncert skrzypcowy, Debata uczniowska pod hasłem: Być dzieckiem tzn. mieć prawo do godnego dzieciństwa oraz zajęcia i warsztaty o prawach dziecka.

Wierzymy, że otrzymanie takiego wyróżnienia zmobilizuje uczniów oraz nauczycieli do kolejnych akcji, których efektem będzie niesienie wymiernej pomocy humanitarnej.

Beata Szczepańska, Monika Pskowska

Facebook