Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”

W dniu 19 października 2017 roku na terenie byłej jednostki 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbyły się VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”.

Do udziału w „MANEWRACH” zgłosiły się między innymi jednostki Straży Pożarnej, Policji, Wojska, Organizacje Strzeleckie oraz młodzież gimnazjalna.  Powiat Grajewski reprezentowała drużyna pracowników Starostwa Powiatowego w Grajewie.

Honorowy patronat nad tegorocznymi zawodami objął Starosta Grajewski Pan Zygmunt Kruszyński, Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie Pan Antoni Dudziński.

Punktualnie o godzinie 9:00 Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie Pani Marzena Joanna Sulkowska powitała i przedstawiła wszystkie drużyny.

 

 

Uczestnicy zawodów  zmagali się z 5 konkurencjami. Musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami z zakresu ratownictwa medycznego, strzelectwa oraz wiedzą z zagadnień związanych z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Manewry były niesamowitą przygodą wymagającą odwagi i wytrzymałości szczególnie dla młodzieży  która wróciła bogatsza o nowe doświadczenia. Uczniowie zapoznali się z różnorodnymi typami broni oraz mogli zobaczyć jak wyposażony jest funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji. Całą wiedzę uczniowie praktykowali na przygotowanych wcześniej przez organizatorów konkurencjach które polegały m.in. na rozłożeniu i złożeniu karabinu AK47, oraz założeniu na czas stroju policyjnego. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się konkurencja ”POMPA” przygotowana przez funkcjonariuszy Komendy PSP w Grajewie polegająca na przejściu elementów pożarniczego toru przeszkód.

Po zakończeniu rywalizacji i odczytaniu wyników przez  Dyrektor ZS nr 2 im 9. PSK w Grajewie Panią Marzenę Joannę Sulkowską nastąpiła dekoracja zwycięzców oraz wręczenie dyplomów uczestnikom zawodów. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami.

Podczas trwania zawodów uczestnicy mogli korzystać z posiłku przygotowanego przez młodzież szkolną, była tradycyjna grochówka, bigos, ciasto, kawa oraz herbata.

Impreza ma na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym  i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując  patriotyczne postawy obywatelskie oraz kultywowanie tradycji lokalnych – wojskowych i strzeleckich, a także rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu „fair play”. Ponadto potkanie młodzieży szkolnej było szansą nawiązania nowych znajomości, przyjaźni jak również możliwości  wymiany spostrzeżeń i wrażeń z innymi uczestnikami zawodów, którzy kształcą się w klasach o profilu mundurowym.

Drużyny Cywilne

Najlepsi indywidualnie:
Konkurencja „POLICJANT” – Karol Cieślak – PG nr 3 w Grajewie, kl. IIIc
Konkurencja „CYKLOP” - Krystian Niecikowski – PG w Wąsoszu
Konkurencja „BIEGACZ”– Filip Dodkowski – PG nr 2 w Grajewie, kl. IIIc
Konkurencja „POMPA” Aleksandra Karwowska – PG nr 1 w Grajewie, kl. IIIb
Konkurencja „MEDYK” Hubert Świderski – PG w Wąsoszu

Najlepsi drużynowo:
Konkurencja „POLICJANT” – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie, kl. IIId
Konkurencja „BIEGACZ” – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie, kl. IIId
Konkurencja „CYKLOP” – Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu
Konkurencja „POMPA” – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie, kl.IIIc
Konkurencja „MEDYK” - Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu

Drużyny Mundurowe:

Najlepsi indywidualnie:
Konkurencja „POLICJANT” – sierżant Łukasz Pruszyński KPP w Grajewie
Konkurencja „POMPA” – Marek Janisz - JS 2006 Nowy Sącz
Konkurencja „MEDYK” – sierżant Hubert Klimaszewski- KPP w Grajewie
Konkurencja „BIEGACZ” – Ireneusz Zając - JS 2006 Nowy Sącz
Konkurencja „CYKLOP” – kapral Paweł Dudkiewicz - II Batalion Zmechanizowany 15 GBZ

Najlepsi drużynowo:
Konkurencja „POLICJANT” – Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
Konkurencja „POMPA” – Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz grupa nr 1
Konkurencja „CYKLOP” - Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz grupa nr 1
Konkurencja „BIEGACZ” - Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz grupa nr 1
Konkurencja „MEDYK” – Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

Klasyfikacja ogólna:

Drużyny cywilne
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu
II miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie kl. IIIc
III miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie kl.IIId

Drużyny mundurowe
I miejsce - Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz, grupa 1
II miejsce - Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz, grupa 2
III miejsce – Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz, grupa 3

Galeria FBFacebook