Erasmus + w ZS 2 rozpoczęty

12 października  2017r. odbyło się spotkanie inauguracyjne w sprawie Projektu Erasmus +. Uczniowie  zapoznali się z procedura rekrutacyjną, założeniami projektu i programem. W tym roku szkolnym na 4-tygodniową praktykę zawodową do Włoch pojedzie 29 uczniów i w przyszłym również 29. Uczniowie przed wyjazdem przejdą 60-godzinny kurs języka włoskiego, otrzymają pomoce dydaktyczne do nauki języka, zapoznają się z historią i geografią  Italii. Prawie 150 tysiecy euro będzie przeznaczone na transfer na lotnisko i przeloty samolotem, całodzienne wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie. Dodatkowo zaplanowane są wycieczki turystyczne do Asyżu, Rzymu, Watykanu, a każdy uczeń otrzyma jeszcze dość wysokie kieszonkowe.