Obóz wojskowy pod Durbaszką

W dniach: 01 – 07 października  2017 r. uczniowie z klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie uczestniczyli w obozie wojskowym w Górskim Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym „ pod Durbaszką”, który znajduje się  w górach  Małe Pieniny niedaleko Szczawnicy . Na obozie Strzelcy brali udział w szkoleniach prowadzonych przez instruktorów  taktyki wojskowej, strzelectwa i survivalu z Nowego Sącza. Pluton z Grajewa szkolił się  w zakresie zagadnień: pierwsza pomoc-RKO, opatrywanie ran różnymi sposobami, taktyka zielona,  praca na broni, marsze ubezpieczone, znaki taktyczne, bronioznawstwo w teorii i praktyce,  szkolenia przeciwchemiczne, strzelanie do celów z karabinków pneumatycznych Haenel, strzelanie multimedialne do tarcz (Laser-shot), strzelanie do tarcz z karabinków pneumatycznych Anschutz,  regulaminy i musztra wojskowa, terenoznawstwo. Dodatkowo nasi uczniowie brali udział w Turnieju Strzeleckim podczas Rajdu Tatara.

W/w obóz wojskowy dla klasy mundurowej  w naszej szkole jest wpisany w program tej klasy, aby uczniowie mogli zrealizować „Minimum programowe …” wydane przez MON i uzyskać dodatkowe przywileje do pracy i służby w formacjach mundurowych.