Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Edukacja Policyjna w ZS 2

W dniu 14 września 2017 r. w obecności Starosty Grajewskiego – Zygmunta Kruszyńskiego  zostało podpisane porozumienie między Powiatowym Komendantem Policji w Grajewie – mł. insp. Wiesławem Mursztynem, a Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie – Marzeną Joanną Sulkowską na realizację programu „Edukacja Policyjna” prowadzonego przez funkcjonariuszy KP Policji w Grajewie.

Klasa Mundurowa, która  już istnieje od 2000 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie będzie realizowała program Edukacja Policyjna, który daje identyczne uprawnienia jak tzw. klasa policyjna.  Oznacza to, ze uczniowie po skończeniu szkoły uzyskają dodatkowe punkty do postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji oraz na uczelnie prowadzące kierunki policyjne. Jest to kolejny atut tej klasy,  bo jednocześnie realizują oni przysposobienie wojskowe według opracowanego przez MON minimum programowego, które pozwala im na skrócenie służby przygotowawczej i łatwiejszy dostęp do pracy w Wojsku, czy NSR.  Warto wspomnieć, że  uczniowie  tej klasy realizują także elementy Edukacji Pożarniczej z naciskiem na ratownictwo medyczne.

Do tej pory te zajęcia z funkcjonariuszami KP Policji w Grajewie i KP PSP w Grajewie odbywały się systematycznie, lecz dopiero teraz jest możliwość uzyskania dodatkowych  atutów i konkretnych możliwości zatrudnienia w służbach mundurowych po skończeniu tych programów/ które realizuje nasza szkoła/, bo nie było usytuowane to w aspektach prawnych ani w Policji ,ani w Wojsku.

Ponadto kolejną zaletą są planowane dla naszych uczniów zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, poligonie w Orzyszu, z nurkowania, ze strzelectwa , z żołnierzami z 15. GBZ, z Żołnierzami z Wojskowego Centrum Łączności i Informatyki w Zegrzu oraz udział w 7-dniowym obozie szkoleniowym w Małych Pieninach  w schronisku pod Durbaszką, w 4-dniowych Manewrach Wojskowych w Ciechanowcu oraz innych biwakach i wyjazdach.


Facebook