Odkrywcy Diamentów w Jednostce

W czerwcu tego roku uczniowie ZS Nr2 im.9.PSK w Grajewie aplikowali do stypendialnego Programu Odkrywcy Diamentów, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia finansowego utalentowanym i efektywnie działającym grupom młodzieży, by umożliwić im start w prestiżowych międzynarodowych
i ogólnopolskich konkursach z zakresu nauk ścisłych i technicznych,
w szczególności technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania.

Zespół WIP (Wiedza, Innowacja, Postęp) to uczennice II LO – Aleksandra Chełmińska 2b i Natalia Gosk 1bw oraz uczniowie technikum, kształcącego w zawodzie technik informatyk – Grzegorz Lendo 3d i Artur Andruszkiewicz 2d.

Kapituła doceniła oryginalny pomysł zespołu i przyznała mu środki na rozwój projektu, jakim jest aktywowanie klubu(koła) naukowego, promującego rozwijanie zdolności informatycznych i konstruktorskich, propagowanie nauk przyrodniczych oraz tworzenie innowacji, a także podejmowanie wyzwań konkursowych, czy pracy racjonalizatora. Właściwą działalność, o zasięgu regionalnym,  WIP rozpocznie w nowym roku szkolnym. Dziś już jednak wiadomo, iż w zaplanowanych dla koła sekcjach zainteresowań, nie może zabraknąć miejsca dla dronów, konstrukcji ze stali, czy socjocybernetyki.

Beata Strzałkowska