Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Świeto 9PSK - 2017

Święto 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie połączone ze Świętem Patrona Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie

24 czerwca 2017 r. spotkali się wszyscy Ci, którzy kultywują tradycje wojskowe, a w szczególności tradycje 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Jak co roku,  przed Urzędem Miasta została wciągnięta Flaga RP i został  odegrany Hymn Państwowy przez Orkiestrę Wojskową z Giżycka i odśpiewany przez Kompanię Honorową wystawioną przez 2. Batalion Zmechanizowany z 15. GBZ. Następnie ulicami miasta przeszedł korowód z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami instytucji , organizacji i stowarzyszeń państwowych oraz  mundurowych, szkół i zaproszonych gości aż do Kościoła p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie.

Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości miała miejsce na terenach Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie. Tam zostały wręczone odznaki pułkowe i statuetki z tytułem „ Przyjaciel Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie” oraz inne wyróżnienia. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie szkoły, a na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się przy żołnierskim poczęstunku.

Facebook