Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Manewry Taktyczne w Ciechanowcu

Pod koniec maja uczniowie z klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych  w Grajewie brali udział w 4-dniowych „Manewrach Taktycznych w Ciechanowcu ”.Program manewrów był bardzo urozmaicony: brali udział w wymarszu terenowym na orientacje, przeprawie przez rzekę z pełnym zabezpieczeniem bojowym, szkolili się z technik taktyki medycznej TCCC – działania wojenne.

Uczniowie spali pod namiotami i przez cały czas mięli atrakcyjne, wojskowe zajęcia: uczyli się konwojować pojazdy podczas zasadzki, teorii i praktyki z Czerwonej Taktyki i  innych zadań sytuacyjnych oraz walki wręcz.

Cały wyjazd został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Grajewie


Facebook