Spotkanie ze sztuką i językiem obcym

Nauka języków obcych w dzisiejszych czasach jest konieczna…. Faktem jest bowiem to, że w przeciągu wieków zbliżyły się do siebie rozmaite kultury… Takie słowa usłyszeli uczniowie naszej szkoły, którzy 31 marca odwiedzili Uniwersytet w Białymstoku Wydział Filologiczny i wzięli udział w dwóch wykładach:  Anna Siedlecka - Karny wygłosiła wykład pt.: Did you know? ...  , dr Joanna Dziedzic opowiedziała uczniom o pasjach w życiu i twórczości Fiodora Dostojewskiego. Młodzież obejrzała również niekonwencjonalną i  niestereotypową sztukę. Balladyna opowiedziana została we współczesny i nowoczesny dla dzisiejszego widza sposób. Niosła ze sobą niezmienną prawdę o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy, o pragnieniach i wyrzutach sumienia. Przedstawienie stanowiło atrakcyjne wizualnie studium psychologiczne różnych postaci.

Beata Szczepańska