Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

„WAGARY W JEDNOSTCE 2017”

Wiosennie , aktywnie, ciekawie, smacznie…

Jak co roku w pierwszy dzień wiosny Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie gościł   w swoich murach gimnazjalistów z niemal wszystkich szkół w powiecie  na znanej już w środowisku lokalnym cyklicznej imprezie promocyjnej WAGARY w JEDNOSTCE. W tym roku organizatorzy, chcąc w większym stopniu zaktywizować zaproszonych gości,  zaproponowali nieco inną formułę. Celem imprezy, oprócz wsparcia gimnazjalistów w wyborze szkoły poprzez doradztwo zawodowe i zapoznanie z ofertą edukacyjną, były integracja, kształtowanie kreatywności, rekreacja i zabawa.

W programie znalazły się takie atrakcje jak: wspólne zdjęcie z lotu ptaka czyli  z dronu, występy klas mundurowych: „ochrona Vipa”, pokaz bezstrzałowego treningu strzeleckiego (kata z bronią krótką) oraz pokaz musztry paradnej czy możliwość wykonania niepowtarzalnego zdjęcia w fotobudce. Głównym punktem imprezy były jednak zajęcia w tzw. strefach aktywności: militarnej, giełdy, e-sportu, kulinarnej, sportu i rekreacji, ekspresji artystycznej oraz wypoczynku i równolegle przeprowadzane konkursy przedmiotowe: matematyczny (Geniusz Matematyczny), informatyczny (Counter-Strike 1.6)       i sportowy (Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Grajewskiego). Gimnazjaliści mieli także możliwość rozwiązania testu aktywności zawodowej, co, mamy nadzieję, pomoże im w podjęciu ważnej życiowej decyzji związanej z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

Duże zainteresowanie  wzbudziły pokazy w wykonaniu klas mundurowych. Ochrona Vipa – Dyrektora ZS Nr 2, niespodziewanie zaatakowanego przez terrorystę, zaskoczyła wszystkich gwałtownością i głośnymi strzałami. Napastnik został na szczęście „unieszkodliwiony” i wyniesiony z miejsca zdarzenia. Z wielką uwagą obserwowano także bezstrzałowy trening strzelecki   i pokaz musztry paradnej.

Sądząc z zaangażowania, gimnazjalistów zainteresowały także zajęcia  w strefach aktywności, gdzie można było m.in. rozłożyć i złożyć broń, nauczyć się zawiązywać krawat, spożyć małe „conieco”,  stworzyć „arcydzieło”, czy zająć się tym, co gimnazjaliści lubią najbardziej – grami komputerowymi.

 

 

Na zakończenie  uhonorowano  laureatów przeprowadzonych konkursów   i wręczono, pozyskane od sponsorów atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i za aktywny udział w imprezie.

LAUREACI KONKURSÓW

„Geniusz matematyczny 2017”

I MIEJSCE – Monika Ladzińska – uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1      w Grajewie

II MIEJSCE – Magda Zaborowska – uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 3  w Grajewie

III MIEJSCE – Maria Mroczkowska – uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 3  w Grajewie

Turniej „Counter-Strike 1.6”

I MIEJSCE – uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 3  w Grajewie

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Grajewskiego

I MIEJSCE – drużyna z Gimnazjum w Danówku

II MIEJSCE – drużyna z Publicznego Gimnazjum w Prostkach

III MIEJSCE – drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Grajewie

DZIĘKUJEMY SPONSOROM:

 1. Staroście Grajewskiemu – Panu Zygmuntowi Kruszyńskiemu
 2. Burmistrzowi Miasta Grajewo – Panu Dariuszowi Latarowskiemu
 3. Panu Antoniemu Dudzińskiemu – właścicielowi firmy EKODOM
 4. Radnej Miasta Grajewo – Pani Monice Stefańskiej
 5. Panu Markowi Śliwińskiemu – właścicielowi restauracji SPÓŁDZIELCZA
 6. Pani Katarzynie Jeglińskiej – właścicielce ZIÓŁKO BISTRO
 7. Panu Pawłowi Baranowskiemu – właścicielowi firmy PAWCOM
 8. Państwu Dąbrowskim – właścicielom firmy DOMHAL
 9. Właścicielom portalu IREGIONALNI

 • Panu Markowi Duchnowskiemu – dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie

DZIĘKUJEMY REGIONALNYM MEDIOM:

 1. Portalowi iRegionalni.pl
 2. Portalowi e-grajewo.pl
 3. Portalowi grajewo24.pl
 4. Radiu Nadzieja

Facebook