Konkurs matematyczny „Matematyka Pasją Technika”

W miniony piątek, 03 marca 2017 r.,  odbył się II etap konkursu matematycznego „Matematyka Pasją Technika” skierowanego do uczniów technikum. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych  w Suwałkach, natomiast patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Suwałki.

Do rywalizacji przystąpiło  42 uczniów   trzecich i czwartych klas techników z terenu całego województwa. Uczniowie Ci w grudniu 2016 r. przeszli pomyślnie I etap, zdobywając największą w swojej kategorii wiekowej liczbę punktów.

Uczestnicy otrzymali do rozwiązania zestaw  składający się z 10 zadań zamkniętych, w których za błędną odpowiedź odejmowano punkty, oraz 5 zadań otwartych.

W trakcie sprawdzania prac przez komisję, wszyscy uczestnicy wzięli udział w turnieju planszowej gry QUARTO.

Po zakończeniu rywalizacji  odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom – zdobywcom pierwszych pięciu miejsc w obu kategoriach.

Naszą szkołę reprezentowali Dariusz Szpakowski z kl. IV D oraz Arkadiusz Świderski z kl. III D.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Arkadiusz Świderski zajął IV miejsce w kategorii klas trzecich! Zwycięzcy serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Pozostałych uczniów szczerze zachęcam do udziału w konkursach matematycznych.

Agnieszka Charmułowicz