Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Jeśli ludzie zapomną, kamienie wołać będą...

Tradycją naszej szkoły jest przywracanie pamięci o tragicznych losach Żołnierzy Wyklętych . Krótka uroczystość z udziałem uczniów to jak odpowiedź echa minionych lat,  przebrzmiałych lecz słyszalnych w historii naszego Narodu. Dziś do widowni przemówili sami  Wyklęci: modlitwą, fragmentem listu, grypsem więziennym i wyrokiem sądu. To świadectwa wstrząsającej historii życia ludzi, którzy już odeszli.


Za pomoc w realizacji uroczystości dziękujemy uczniom:


Sandrze Kamińskiej uczennicy  klasy 1ae
Natalii Olszewskiej uczennicy  klasy 1ae
Sebastianowi Zaborowskiemu uczniowi  klasy 1ae
Dominikowi Wołyniec uczniowi  klasy 1ae
Cezaremu  Czarnieckiemu  uczniowi  klasy 1ae
Jakubowi Jagielskiemu uczniowi  klasy 3d
Narkowi Adamyan uczniowi  klas 3d
Grzegorzowi Lendo uczniowi  klasy 3d

Ewa Borawska i Halina Waszkiewicz

 

 

Facebook