Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Poczuj radość Ewangelii!

Trwa  przyjmowanie  zgłoszeń  do  XXI  Ogólnopolskiego  Konkursu  Wiedzy  Biblijnej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Tegoroczny zakres konkursu obejmuje: Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami,  przypisami  i  komentarzami  oraz  słownikiem. TEKST JEST DO POBRANIA W ZAŁĄCZNIKU.

Tekstem źródłowym  jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu  – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja świętego Pawła, 2011).  Co  roku  w  konkursie  organizowanym  przez  Katolickie  Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  uczestniczy  ok. 30  000  młodych  z  ponad  1500  szkół.  Najlepsi  mają  szansę  na zdobycie  indeksów  uprawniających  do  podjęcia  studiów  w  wielu  renomowanych  uczelniach wyższych,  bez  egzaminów  wstępnych,  na  kilkunastu  kierunkach  kształcenia,  takich  jak: teologia, filozofia, historia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia, italianistyka i filologia angielska. Ponadto na zwycięzców i ich katechetów czekają zagraniczne pielgrzymki i atrakcyjne upominki rzeczowe. Etap szkolny -21 marca 2017r. (wtorek)- 6 godzina lekcyjna. Zgłoszenia do 8 marca u ks.Tomasza.

Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.okwb.pl/

Facebook