Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z2
z3
z4
z5
z6
z7
z8
z9

Poczuj radość Ewangelii!

Trwa  przyjmowanie  zgłoszeń  do  XXI  Ogólnopolskiego  Konkursu  Wiedzy  Biblijnej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Tegoroczny zakres konkursu obejmuje: Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami,  przypisami  i  komentarzami  oraz  słownikiem. TEKST JEST DO POBRANIA W ZAŁĄCZNIKU.

Tekstem źródłowym  jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu  – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja świętego Pawła, 2011).  Co  roku  w  konkursie  organizowanym  przez  Katolickie  Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  uczestniczy  ok. 30  000  młodych  z  ponad  1500  szkół.  Najlepsi  mają  szansę  na zdobycie  indeksów  uprawniających  do  podjęcia  studiów  w  wielu  renomowanych  uczelniach wyższych,  bez  egzaminów  wstępnych,  na  kilkunastu  kierunkach  kształcenia,  takich  jak: teologia, filozofia, historia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia, italianistyka i filologia angielska. Ponadto na zwycięzców i ich katechetów czekają zagraniczne pielgrzymki i atrakcyjne upominki rzeczowe. Etap szkolny -21 marca 2017r. (wtorek)- 6 godzina lekcyjna. Zgłoszenia do 8 marca u ks.Tomasza.

Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.okwb.pl/

Facebook