Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Różne rodzaje samotności

Współpraca naszej szkoły  z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia to już tradycja . Zgodnie z nią 15 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli sztukę teatralną pt.:  „Samotni w tłumie” oraz wzięli udział w krótkich warsztatach teatralnych.

„Samotni w tłumie” to sztuka o  młodych ludziach, którzy kierują się  w życiu zupełnie różnymi wartościami. Została oparta  na tekstach A. Mickiewicza, W. Szekspira, K. Dickensa, ks. J. Twardowskiego, J. D. Salingera. Spektakl ukazał pułapki współczesności, dotknął powszechnego zjawiska eurosieroctwa, braku porozumienia, kompletnej izolacji oraz konfliktów pokoleniowych. Ukazał różny stosunek młodych ludzi do starszych - od braku szacunku, po chęć zrozumienia i niesienia pomocy.

Był to mądry i wartościowy spektakl o ciekawej oprawie scenograficzno – dźwiękowej.

Beata Szczepańska

 


 

Facebook