Spotkanie ze świadkiem Holocaustu

29 listopada 2016 roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z panem Franciszkiem Śmiarowskim -  byłym więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz. Człowiekiem, który jest żywym dowodem na to, że przeszłość, którą zostawiliśmy za sobą pisana była krwią  i cierpieniem ludzi  stłoczonych  w obozach II wojny światowej. Historia łączy pokolenia, cementuje naszą przeszłość z dzisiejszym życiem i chociaż nie musimy przeżywać obozowego koszmaru, powinnyśmy pamiętać, jaki los spotkało pokolenie  ludzi, którym przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. W ciszy i skupieniu uczniowie wysłuchali wspomnień pana Franciszka, takie spotkania są dowodem na to, że żadna książka nie przemówi tak do wyobraźni jak słowo.

Ewa Borawska