Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Daję Wam poezje

Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć...


Daję Wam poezje…

Dnia 22 listopada 2016r. nasza szkoła gościła lokalną poetkę, Annę Jachimską. Atmosfera tego spotkania była niemalże mistyczna. Słowa poezji p. Jachimskiej w połączeniu z dźwiękami skrzypiec Grzegorza Lendo i akordeonu Dominika Wołyńca stanowiły idealne trio. Poetka jak i społeczność uczniowska powitana została piosenką Grechuty ”Dni ,których nie znamy” w wykonaniu Karoliny Świderskiej. Piękny głos naszej uczennicy ujął do takiego stopnia p.Annę Jachimską ,iż poprosiła o zaśpiewanie innego utworu muzycznego.

Uczniowie stanowiący audytorium na koncercie po wysłuchaniu wierszy zadawali pytania odnoszące się do twórczości poetki. Wrażenia po spotkaniu były nie do opisania. Społeczność szkolna czuła satysfakcję obcując z poezją .Niezapomnianym przeżyciem okazał się żywy kontakt z artystą. Poezja p.Jachimskiej dotyka rzeczywistości, która ją otacza . Nie idealizuje jej , co pozwala młodym ludziom skonfrontować ze swoimi spostrzeżeniami.Monika Pskowska

Organizatorami spotkania były p. Beata Szczepańska i p.Monika Pskowska

 

 

 

 

Facebook