Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

„Wołyń”: Odrobiona Lekcja Historii

„Film wstrząsający…”- to słowa Eli

„Film straszny tzn. brutalny …” – wypowiedź Izy

28 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli film Wojciecha Smarzewskiego pt.: „Wołyń”. Filmowe dzieło ukazało bolesny fragment historii  łączącej Polaków i Ukraińców. Reżyser stanął przed bardzo trudnym zadaniem. Przez dziesiątki lat nikt nie podjął tematu pokazania rzezi wołyńskiej. Mianem rzezi wołyńskiej określa się ludobójstwo dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na mniejszości polskiej w latach 1943-44, na terenach należących obecnie do Ukrainy. „Wołyń” to film, który trzyma w napięciu, uderza i pozostawia odbiorę bez tchu na ponad dwie godziny.

Halina Waszkiewicz

Beata Szczepańska

 

 

 

 

 

Facebook