Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

VII Mundurowe Manewry - relacja

W dniu 20 października 2016 roku na terenie byłej jednostki 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbyły się VII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 87 uczestników. Do udziału w „MANEWRACH” zgłosiły się między innymi jednostki Straży Pożarnej, Policji, Wojska, Organizacje Strzeleckie oraz młodzież gimnazjalna.  Powiat Grajewski reprezentowała drużyna pracowników Starostwa Powiatowego w Grajewie w składzie Pan Artur Muczyński, Pan Karol Wiśniewski oraz Pan Damian Bagiński.

Honorowy patronat nad tegorocznymi zawodami objął Starosta Grajewski Pan Zygmunt Kruszyński, Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie Pan Antoni Dudziński.

Punktualnie o godzinie 8:30 Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie Pani Marzena Joanna Sulkowska powitała i przedstawiła wszystkie drużyny. Następnie uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Grajewski Pan Zygmunt Kruszyński, życząc udanej sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Uczestnicy zawodów  zmagali się z 5 konkurencjami. Musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami z zakresu ratownictwa medycznego, strzelectwa oraz wiedzą z zagadnień związanych z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Manewry były niesamowitą przygodą wymagającą odwagi i wytrzymałości szczególnie dla młodzieży  która wróciła bogatsza o nowe doświadczenia. Uczniowie zapoznali się z różnorodnymi typami broni oraz mogli zobaczyć jak wyposażony jest funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji. Całą wiedzę uczniowie praktykowali na przygotowanych wcześniej przez organizatorów konkurencjach które polegały m.in. na rozłożeniu i złożeniu karabinu AK47, oraz założeniu na czas stroju policyjnego. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się konkurencja ”POMPA” przygotowana przez funkcjonariuszy Komendy PSP w Grajewie polegająca na przejściu elementów pożarniczego toru przeszkód.

Po zakończeniu rywalizacji i odczytaniu wyników przez  Dyrektor ZS nr 2 im 9PSK w Grajewie Panią Marzenę Joannę Sulkowską nastąpiła dekoracja zwycięzców oraz wręczenie dyplomów uczestnikom zawodów. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Nagrody wręczyli: Starosta Grajewski Pan Zygmunt Kruszyński, Dyrektor ZS nr 2 im 9PSK w Grajewie Pani Marzena Joanna Sulkowska oraz st. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński.

Podczas trwania zawodów uczestnicy zawodów mogli korzystać z posiłku przygotowanego przez młodzież szkolną, była tradycyjna grochówka, bigos, ciasto, kawa oraz herbata.

Impreza ma na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym  i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując  patriotyczne postawy obywatelskie oraz kultywowanie tradycji lokalnych – wojskowych i strzeleckich, a także rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu „fair play”. Ponadto potkanie młodzieży szkolnej było szansą nawiązania nowych znajomości, przyjaźni jak również możliwości  wymiany spostrzeżeń i wrażeń z innymi uczestnikami zawodów którzy kształcą się w klasach o profilu mundurowym.

RELACJA VIDEO

 

 

 

Klasyfikacja generalna

Drużyny Cywilne

Najlepsi indywidualnie:

Konkurencja „CYKLOP” – Bazydło Daniel –PG w Wąsoszu

Konkurencja „BIEGACZ” – Gosko Dawid – PG w Prostkach

Konkurencja „POMPA” – Artur Muczyński – Starostwo Powiatowe w Grajewie

Konkurencja „MEDYK” – Komosińska Klaudia PG nr 1 w Grajewie

Konkurencja „POLICJANT” – Tomasz Ostrowski PG nr 3 w Grajewie

Najlepsi drużynowo:

Konkurencja „CYKLOP” – PG nr 2 w Grajewie kl. 3d

Konkurencja „BIEGACZ” – PG w Prostkach kl. 3c

Konkurencja „POMPA” – PG w Prostkach kl. 3a

Konkurencja „MEDYK” – PG nr 1 w Grajewie kl.3b

Konkurencja „POLICJANT” – PG nr 3 w Grajewie kl.3b

Drużyny Mundurowe

Najlepsi indywidualnie:

Konkurencja „CYKLOP” – st. szer. Grzegorz Stakon 15GBZ

Konkurencja „BIEGACZ” – Szczepan Tokarz JS 2006 Nowy Sącz

Konkurencja „POMPA” – Karol Pękala JS 2006 Nowy Sącz

Konkurencja „MEDYK” – Daniel Karłowicz KP PSP w Grajewie

Konkurencja „POLICJANT” – Martyna Cendrowska JS 2011 Grajewo

Najlepsi drużynowo:

Konkurencja „CYKLOP” – 2 batalion 15 GBZ

Konkurencja „BIEGACZ” – JS 2006 z Nowego Sącza

Konkurencja „POMPA” – KP PSP z Grajewa

Konkurencja „MEDYK” – KP PSP z Grajewa

 

Konkurencja „POLICJANT” – JS 1011 z Grajewie

Facebook