Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

JEDNOSTKI NOCNE CZYTANIE

04 czerwca 2016 w sobotni wieczór odbyła się Noc w Bibliotece w Zespole Szkół nr 2 w Grajewie. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji mającej na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Część pierwszą  spotkania w bibliotece stanowiła zabawa ze słowem. Uczniowie wchodzili w rolę aktora lub tłumacza dzieł Szekspira. Po pojedynku na słowa nastąpiła druga część – czytanie Tanga Sławomira Mrożka. Uczniowie wraz z opiekunami przeżywali sztukę w plenerze, przed budynkiem szkoły . Ostatnim punktem było spotkanie z francuskim filmem Za jakie grzechy, dobry Boże?. Reżyser Philippe de Chauveron przedstawia ważny problem współczesnego świata- tolerancji , naszych uprzedzeń, tym samym  pozwala widzom  na chwilę refleksji nad ludzką egzystencją.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a w powietrzu unosiła się magia słów.

Monika Pskowska


Organizatorzy:

Beata Szczepańska

Monika Pskowska

 


 

Facebook