Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

FESTIWAL NAUKI W BIAŁYMSTOKU

48 uczniów ZS Nr2 im.9.PSK  w Grajewie, wzięło udział w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki, uczestnicząc aktywnie w zajęciach przygotowanych przez Wydział Fizyki na Uniwersytecie w Białymstoku.

W roku 2016, dokładnie sto lat temu po tym, jak Albert Einstein sformułował niezwykłą teorię fal grawitacyjnych, naukowcom udało się potwierdzić ich istnienie, w czym Uniwersytet miał swój udział. Zaobserwowano fale wysłane przez dwie czarne dziury znajdujące się w odległej galaktyce, które część swojej masy zamieniły na energię fal zgodnie z formułą „mc2=ENERGIA!” będącą hasłem tegorocznej, czternastej już edycji PFNiS.

Uczniowie naszej szkoły wybrali z ambitnego festiwalowego programu te zajęcia, które odpowiadały ich zainteresowaniom oraz były zgodne z  wybranym kierunkiem kształcenia. Przedstawiciele II LO nie pogardzili fizyką i z uwagą uczestniczyli w warsztatach. Dzięki temu wielkie idee naukowe, a także nowoczesne technologie stały się zarówno tematem do dyskusji, jak i zaczątkiem nowych projektów uczniowskich. Młodzież z technikum, zwłaszcza informatycy, skupili się na konfrontacji swojej wiedzy z praktyką podczas zajęć dotyczących m.in. komputerów kwantowych, robotyki oraz programowania.

Szerokie spektrum przedsięwzięcia oraz przyjazna atmosfera  stworzona przez profesorów i studentów zachęciła do dalszej współpracy z uczelnią.

 

 

Facebook