Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Obchody Święta Niepodległości w szkole

"W rytmach jej wieki idą żołnierskim pochodem.

Jak chorągiew na wietrze - tak ona szumi przed narodem."

(Emil Zegadłowicz)

Patriotyczne śpiewanie stało się już w Zespole Szkół Nr 2 tradycją. Tym razem miało  ono miejsce z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Polska pieśń patriotyczna i żołnierska  towarzyszyła narodowi polskiemu w trudnych momentach dziejowych, w jej rytmach zaklęta jest opowieść  o ojczyźnie i losach bohaterów walczących o wolność. Śpiewając pieśni ojczyste nie tylko rozniecamy w sobie miłość do ojczyzny, ale także ożywiamy pamięć tych wszystkich, których łączyła Polska.

Mając w pamięci tę prawdę, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 wzięli udział w  widowisku muzyczno-poetyckim, podczas którego zaprezentowano nagrodzone w powiatowym konkursie recytatorskim wiersze i wysłuchano pieśni patriotycznych i żołnierskich. W repertuarze znalazły się: Rota, Szara piechota, Wojenko, wojenko…, Rozkwitały pąki białych róż… O mój rozmarynie  i Marsz I Brygady. Teksty pieśni wyświetlane były na ekranie, by chętni mogli włączyć się w śpiewanie i by słowa zapadły w pamięć. Chętnych, co prawda, nie znalazło się zbyt wielu, ale to dopiero początek… Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy wezmą udział w „narodowym śpiewaniu”, które na stałe zagości w Zespole Szkół Nr 2 jako element obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Organizatorzy – nauczyciele: Halina Waszkiewicz, Renata Modzelewska,  Katarzyna Włodarczyk;

Wokaliści: Klaudia Elsner, Angelika Dębowska, Magdalena Karwowska, Karolina Kiluk, Alicja Zarębska, Agnieszka Krzyżanowska, Jakub Kaczmarczyk (+prowadzenie), Jakub Jagielski, Kacper Kondracki, Karol Plewka, Bartek Olszewski;
Akompaniament: Paulina Błażewicz-gitara, Grzegorz Lendo-skrzypce

Recytatorzy: Piotr Akacki, Monika Sturgulewska, Afrodyta Żabińska.

Halina Waszkiewicz


Facebook