Przyrzeczenie Strzeleckie – JS 1011 Grajewo

Związek Strzelecki „Strzelec” jako organizacja społeczno-wychowawcza i Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych od wielu lat jednoczą się w działaniu realizując wspólne cele, takie jak pielęgnowanie polskości, kultywowanie tradycji narodowej czy kształtowanie postaw obywatelskich.

Przysięga adeptów „Strzelca” – uczniów klasy I „w”, jaka odbyła się  11 listopada, stała się okazją do zamanifestowania partnerstwa obu „Jednostek”.

Po raz pierwszy uroczystość odbyła się na terenie Zespołu Szkół Nr 2 i po raz pierwszy została połączona  z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.  Wspólne „podwójne” świętowanie stało się okazją do integracji  rodziców, nauczycieli, działaczy i członków organizacji „Strzelec”
oraz uczniów.  W programie, oprócz kluczowego elementu – przyrzeczenia Strzelców, znalazły się pokaz umiejętności żołnierskich oraz koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej  przy kawie, herbacie
i tradycyjnej „drożdżówce” przygotowanej przez uczniów technikum gastronomicznego.

Organizatorzy uroczystości

Nauczyciele ZSNr2: Renata Modzelewska, Halina Waszkiewicz, Katarzyna Włodarczyk, Anna Staniszewska

Dowódcy Jednostki „Strzelec”: Grzegorz Gardocki, Robert Kowalewski, Michał Łopatowski, Krystian Organek, Marcin Bekielewski

tekst: Halina Waszkiewicz