TECHNOTALENT 2015 - dobry start talentów z JEDNOSTKI

Technotalent 2015 to konkurs, którego celem jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci
i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 30 lat. Warunkiem udziału jest wykreowanie i prezentacja projektu opartego na nowych technologiach w jednej
z kategorii: TECHNIKA, DESIGN, BIZNES. Każdy projekt można było zgłosić również w kategorii WYZWANIE SPOŁECZNE.

Zespół Szkół Nr2 im.9.PSK w Grajewie reprezentowały projekty, stworzone przez uczniów klasy 4AR:

1. Paulina Gutowska i Milena Walendzik – „apliSEHARC

2. Piotr Akacki i Justyna Cybula – „STARTER

3. Monika Sturgulewska – „UMAKU

Kapituła konkursowa wyłoniła 5 finalistów i 5 projektów wyróżnionych w każdej kategorii. Wśród nagrodzonych w kategorii BIZNES znalazł się projekt „apliSEARCH”, który otrzymał wyróżnienie, jako pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia. Autorki projektu otrzymały możliwość udziału w cyklu szkoleń z zakresu reklamy, marketingu oraz działalności gospodarczej, prowadzonych przez wykładowców białostockich uczelni wyższych oraz liderów biznesu z regionu północno-wschodniej Polski.

Ponadto każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób realizowanym przez fundację TECHNOTALENTY i firmy partnerskie fundacji.

Film prezentujący projekt apliSEARCH