Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Pielgrzymka Maturzystow 2015

W dniach 6-17 października odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W pielgrzymce brali udział udział uczniowie klas 3w, 3bf, 4e, 4d, 4ar wraz z opiekunami Anną Staniszewską, Małgorzatą Chełmińską, Wojciechem Kowzonem, Tomaszem Cebelińskim oraz ks. Serafinem Kaliszewskim. Celem pielgrzymki maturzystów była modlitwa i prośba o światło Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości i decyzji wyboru dalszej drogi życia oraz pogłębienia historii narodu polskiego.

Uczniowie ZS nr 2 uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej, Tadeusza Bronakowskiego. Po mszy świętej maturzyści przeszli szlak Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Wzięli też udział w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. W drodze powrotnej mieli okazję przebywać w miejscach, które stały się symbolem męczeństwa -  obóz koncentracyjny. Spotkanie z przeszłością polską stanowiło prawdziwą lekcję historii dla naszych uczniów.

Małgorzata Chełmińska

 

 

 

 

Facebook