VI Manewry Mundurowe

VI MUNDUROWE MANEWRY „Zdobywanie Jednostki”

REGULAMIN

W dniu 22 października 2015 r. pod patronatem Starosty Grajewskiego, Burmistrza Miasta Grajewa i Prezesa Towarzystwa Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbędą się VI MUNDUROWE MANEWRY „ Zdobywanie Jednostki” na terenach byłej jednostki – 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Impreza ma na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując patriotyczne postawy obywatelskie oraz kultywowanie tradycji lokalnych – wojskowych i strzeleckich, a także  rozwijanie rywalizacji sportowej                  w duchu „fair play”.

1. I. Organizatorzy i współorganizatorzy:

1. Urząd Miasta Grajewa
  2. Starostwo Powiatowe w Grajewie
  3. Towarzystwo Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie
  4. 2. Batalion w barwach 9. Pułku Strzelców Konnych z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
  5. Związek Strzelecki  „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo
  6. Komenda Powiatowa PSP w Grajewie
  7. Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
  8. Grajewska Izba Historyczna
  9. Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie

10.  Uczniowski Klub Sportowy „KADET”

1. II. Patronat Honorowy:

1. Starosta Grajewski – Jarosław AUGUSTOWSKI
  2. Burmistrz Grajewa – Dariusz LATAROWSKI
  3. Prezes Towarzystwa Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie – Antoni DUDZIŃSKI

III. Patronat Medialny

1. Portal internetowy „iregionalni.pl”
  2. Portal internetowy „e-grajewo.pl”
  3. Portal internetowy „grajewo24.pl”

IV. Termin:

22 października 2015 r. /czwartek/

1. V. Miejsce:

Tereny po byłej jednostce wojskowej – obecnie teren ZS Nr 2 w Grajewie oraz Komendy Powiatowej Policji w Grajewie i Komendy Powiatowej PSP w Grajewie

VI. Uczestnicy:

Organizatorzy planują:

manewry odbędą się  22 października 2015 r. dla ok. dwudziestu pięciu drużyn,   w tym 5-osobowych  drużyn cywilnych oraz  3-osobowych drużyn mundurowych.

4 GŁÓWNE KONKURENCJE

1) Konkurencja „BIEGACZ” przygotowana przez JS „Strzelec” 1011 Grajewo OSW polegająca na biegu ok. 600 m z plecakiem  po rozłożeniu i złożeniu PM Glauberyt, a następnie ewakuacja rannego  /wybrane sposoby/. Konkurencja odbędzie się na terenach ZS Nr 2   w Grajewie.

2) Konkurencja „ POMPA” (wszyscy zawodnicy) przygotowana przez funkcjonariuszy Komendy PSP w Grajewie polegająca na przejściu elementów pożarniczego toru przeszkód według regulaminu OSP   z 10.02.2011r (skok przez płotek, równoważnia niska, ściana) oraz napełnianiu nalewaka (regulamin zawodów PSP z 24.04.2013r)                      i złamaniu tarczy (regulamin OSP z 10.02.2011r.) z węża strażackiego. Konkurencja odbędzie się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Grajewie.

3) Konkurencja „BROŃ” (3 zawodników) przygotowana przez instruktorów strzelania – funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. W tym samym czasie  zawodnicy rozkładają      i składają broń typu P 99. Konkurencja odbędzie się  w Komendzie Powiatowej Policji  w Grajewie. Dodatkowo uczestnicy będą mogli obejrzeć tresurę psa policyjnego.

4) Konkurencja „CYKLOP” (wszyscy zawodnicy) przygotowana przez żołnierzy z 2. Batalionu im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie z 15. GBZ polegająca na oddaniu 3 strzałów z symulatora strzelania  z broni strzeleckiej, a następnie rzucie granatem treningowym na odległość /3 rzuty/.

Konkurencja odbędzie się na terenach ZS Nr 2 w Grajewie.

PUNKTACJA:

Zwycięża ta drużyna, która uzyska najwięcej liczby punktów z poszczególnych konkurencji (punktacja z każdej konkurencji: I m. – 10 p., II m. – 9 p., III m. – 8 p., IV m. – 7 p., V m. – 6 p., VI m. – 5 p., VII m. – 4 p., VIII m. – 3 p., IX m. – 2 p., od X m. – 1 p.).

Maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia przez drużynę to 40 p.

Ominięcie którejkolwiek konkurencji – dyskwalifikuje drużynę z zawodów!!!

1. VII. Nagrody:

1. Złota, Srebrna, Brązowa statuetka „VICTORIA” dla najlepszej drużyny mundurowej oraz Złota, Srebrna, Brązowa statuetka „VICTORIA” dla najlepszej drużyny cywilnej wraz z dyplomami.
  2. Statuetki dla najlepszej  drużyny cywilnej i mundurowej  w danej konkurencji ( „Pompa”, „Cyklop”, „Broń”, „Biegacz”) wraz  z dyplomami.
  3. Medale dla najlepszego uczestnika drużyny cywilnej i mundurowej    w konkurencji  „Cyklop”, „Biegacz”, „Broń”, „Pompa’ i rzucie granatem
  4. Każda drużyna zakwalifikowana do zawodów otrzyma pamiątkowy dyplom  z uczestnictwa w VI MMZJ.
  5. Dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów

1. VIII. Szczegółowy program Manewrów:

22 października 2015r. (czwartek)

08:30 – Odprawa zawodników z sędziami i organizatorami,

(szkoła – ZS Nr 2 w Grajewie)

08:50 – Oficjalne otwarcie VI MMZJ na terenie ZS Nr 2 w Grajewie

09:00 – Start zawodników

14:00 – Koniec zawodów

14:00 – Wojskowy poczęstunek , prezentacja multimedialna

wojska, prezentacja paneli wystawowych „Historia 9. PSK w Grajewie”

14:30 – Uroczyste zakończenie zawodów

1. IX. Zgłoszenia drużyn:

1. Zgłoszenie drużyn wojskowych i cywilnych:

-  telefon/fax: 86 272 31 81

-  adres: 19-203 Grajewo, ul. Wojska Polskiego 84

2. W zgłoszeniu należy umieścić:

- nazwę instytucji zgłaszającej drużynę (jednostka wojskowa, szkoła,

organizacja pozarządowa, zakład pracy),

- imiona i nazwiska zawodników,

- imię i nazwisko opiekuna (dla zawodników niepełnoletnich)

3. Termin zgłaszania upływa 16.10.2015 r. do godz. 15:00

4. Osoby do kontaktu :

Marzena Sulkowska (86 272 31 81),

5. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu drużyn decyduje kolejność zgłoszenia.

Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu drużyny podejmuje organizator.

ORGANIZATORZY