Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

"Narodowe czytanie" w MBP

W środę 16 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”.

W tym roku mieliśmy przyjemność czytać „Lalkę” Bolesława Prusa, dzieło niezapomniane, jak pisała Zofia Nałkowska: „wydźwigające się z minionej, smutnej epoki życia polskiego w obronie istotnych wartości ludzkich przeciw ich zakłamanym pozorom, będące zbytkiem pewnego szczególnego piękna, dokumentem rzetelnej, przejrzystej czystości ideowej. [„Lalka”] to zjawisko krzepiące, pisany czyn społeczny, akt odwagi. W owym czasie bowiem było odwagą opowiedzieć się za szlachetnym finansistą, który ginie w walce z doskonale zorganizowanym światem arystokratycznego przesądu”.

foto/ MBP Grajewo

Facebook