Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Pożegnanie XXXII zmiany PKW KFOR

Dnia 06 maja 2015 r. uczestniczyli w uroczystości pożegnania XXXII zmiany PKW KFOR w Giżycku: dyrektor szkoły – Marzena Sulkowska wraz z Prezesem Towarzystwa Przyjaciół 9. PSK w Grajewie – Antonim Dudzińskim.

Podczas uroczystości, wzorem ubiegłych lat, dowódca XXXII zmiany pułkownik Arkadiusz Kujawa otrzymał z rąk Dowódcy Operacyjnego flagę państwową z godłem RP na drzewcu. Odczytany został również rozkaz Dowódcy Generalnego RSZ w sprawie przemieszczenia i funkcjonowania XXXII zmiany PKW KFOR w Siłach Międzynarodowych w Republice Kosowa i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedońskiej oraz w Bośni i Hercegowinie o wyznaczeniu 1 batalionu zmechanizowanego z Orzysza do pełnienia zadań mandatowych w rejonie misji.

W trakcie uroczystości generał broni Marek Tomaszycki, generał dywizji Janusz Bronowicz oraz generał dywizji Leszek Surawski odebrali z rąk dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej Tytuł Honorowy "Przyjaciel Zawiszaka".

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów i pokaz sprzętu wojskowego.Facebook