Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

INNOWACJA JEST KOBIETĄ

W naszej szkole trwają obchody okrągłej rocznicy Międzynarodowego Dnia Ziemi pod hasłem: „KAŻDA JEDNOSTKA DLA ZIEMI! – NATURALNIE.” Zgodnie z planem odbyła się już loteria edukacyjna, popularyzująca nauki przyrodnicze, zabawy i konkursy literackie oraz warsztaty fotograficzne. Spośród wszystkich uczestników zostaną wyłonieni najbardziej aktywni, prace konkursowe stworzą wystawę podsumowującą a najlepsi z najlepszych powalczą o NAGRODĘ WÓJTA, NAGRODĘ BURMISTRZA oraz  NAGRODĘ STAROSTY.

Ponadto w dniu 23.04.15r., w ramach naszego tygodnia dla Ziemi oraz ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki”, 44 uczniów II LO oraz Technikum w Grajewie uczestniczyło w wycieczce na Politechnikę Białostocką. Wszyscy aktywnie wzięli udział w Drzwiach Otwartych. Cała akcja i hasło „Innowacja jest kobietą” mają zachęcać do studiowania na politechnikach głównie dziewczęta, jednakże prezentacja poszczególnych wydziałów skierowana była do każdego uczestnika, bez względu na płeć, czy typ szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie uczestniczyli w bardzo interesującym panelu tematycznym, podczas którego dr inż. Urszula Błaszczak opowiadała o swojej karierze naukowej i wybitnych osiągnięciach dotyczących światła, medycyny i nowoczesnych technologii. Studentka Paula Fudała, z pasją prezentująca swoje dokonania w konstruowaniu robotów, namawiała do studiowania automatyki i robotyki. Natomiast Agata Bilkiewicz – absolwentka informatyki uzmysłowiła wszystkim, iż typowo „męskie” kierunki na politechnikach, to już zamierzchła przeszłość a rzetelna wiedza, kreatywność i konsekwencja w działaniu otwierają drzwi do wymarzonej pracy. Młodzież miała też możliwość porozmawiania z przedstawicielami wszystkich wydziałów o studiowaniu na Politechnice Białostockiej, a także zwiedzenia laboratoriów Wydziału Zarządzania PB. Przyjrzenie się z bliska  nowoczesnej bazie dydaktycznej, pracom projektowym realizowanym na tym wydziale, czy zajęciom laboratoryjnym  z profesorami – to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Nie lada gratką było uczestniczenie w grze terenowej „Jasne, że Politechnika!”. Odwiedzając miejsca wskazane na mapce uczniowie mieli niepowtarzalną okazję bliższego poznania całego kampusu, a także wymiany, zebranych za wykonywanie zadań punktów, na nagrody.

ZS Nr2 im.9.PSK w Grajewie  podejmie próbę podsumowania wszystkich działań indywidualnych, zespołowych i samorządowych na rzecz szeroko rozumianej ochrony przyrody w naszym regionie dnia 30 kwietnia 2015r. w samo południe. Zapraszamy zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa.

Zespół Nauk Przyrodniczych

Facebook