Konkurs recytatorski

„Poezja jest wyobraźnią wyzwoloną”

Jan Brzękowski

W dniu 13 kwietnia 2015 r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie 60.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego . Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy IIIAR–Piotr Akacki i Monika Sturgulewska. Należało przedstawić  wybrany przez siebie repertuar składający się z tekstu poetyckiego i epickiego. Najlepszym okazał się Piotr, który decyzją jury zdobył pierwsze miejsce, zaś Monika otrzymała wyróżnienie. Uczeń klasy III AR zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia 2015 r . w Białymstoku.

Piotr Akacki od lat bierze czynny udział w reprezentowaniu naszej szkoły w tego typu konkursach. Zawsze zostaje zauważony i doceniony przez jury recytatorskie. Ponadto profesjonalnie wciela się w rolę konferansjera prowadząc ważne uroczystości szkolne m.in. Wagary w Jednostce. Charyzma, nienaganna prezencja i świetny kontakt z publicznością to atrybuty Piotra.

Gratulujemy!

Monika Pskowska