Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

MATEMATYKA PASJĄ TECHNIKA

W piątek 6 marca 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbył się  wojewódzki etap konkursu skierowanego do uczniów technikum „MATEMATYKA PASJĄ TECHNIKA”.  Głównym organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach, natomiast patronat nad nim sprawował Prezydent Miasta Suwałki. Do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów trzecich i czwartych  klas techników województwa podlaskiego, czyli szkół z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Grajewa, Augustowa, Sejn, Janowa, Moniek i Łap. Byli to laureaci szkolnego etapu tego konkursu, który odbył się w grudniu 2014 r.

Uczestnicy otrzymali arkusz składający się z 10 zadań zamkniętych oraz 5 otwartych, za rozwiązanie których mogli otrzymać łącznie 25 punktów. Błędne odpowiedzi w zadaniach zamkniętych skutkowały otrzymaniem punktów ujemnych.

Uroczyste podsumowanie wyników odbyło się tego samego dnia o godzinie 13.00. Dyplomami i nagrodami uhonorowano uczniów, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc
w kategoriach klas trzecich i klas czwartych.

W konkursie, pod kierownictwem p. Agnieszki Koniecko, wzięło udział troje uczniów Zespołu Szkół Nr  2 w Grajewie: Mateusz Krupa (w kategorii klas trzecich) oraz Dorota Pałasiewicz i Marcin Węglicki (w kategorii klas czwartych).

Z radością oznajmiamy, że Marcin Węglicki zajął IV miejsce! Zważywszy na fakt, że konkurs miał zasięg wojewódzki, jest to wielkie osiągnięcie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Facebook