Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Jednostka wywołała „Niezłomnych”

Swoich żołnierzy wywołujesz dzisiaj Polsko
Stoją w szeregu na ich czapkach Orzeł lśni
Lalek, Rój, Uskok, Inka i całe niezłomne wojsko
Po Bogu pierwsza, poza Nim, przed Tobą nikt

W piątek 6 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się uroczysty apel kończący szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Przez tydzień
w „Jednostce” trwała akcja, mająca na celu przybliżenie sylwetek „Niezłomnych”, ukazanie ich heroicznych czynów i tragizmu losów, a przede wszystkim … oddanie sprawiedliwości oraz przywrócenie odebranej im godności.

Przygotowany przez młodzież,  pod opieką p. Haliny Waszkiewicz, p. Renaty Modzelewskiej i p. Katarzyna Włodarczyk, apel miał formę poruszającego widowiska słowno-muzycznego z oprawą multimedialną. W jego przygotowanie i wykonanie zaangażowali się tacy uczniowie  jak:  Piotr Akacki  (śpiew i współprowadzenie), Klaudia Bućko (współprowadzenie), Karolina Świderska i Barbara Kuczyńska ( śpiew), Justyna Cybula i Dominika Zyskowska (recytacja), Kamil Safiejko (obsługa dźwiękowa
i multimedialna). Plakaty przybliżające sylwetki Żołnierzy Wyklętych przygotowali uczniowie klasy III e i III ar, natomiast dekoracje – Piotr Akacki, Agata Lachowicz i Iza Soroka.


Facebook