Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Wycieczka do Warszawy – WAT i nie tylko!

Na mocy porozumienia między Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie a naszą szkołą, uczniowie ZS2 wzięli udział w zajęciach oraz spotkaniu ze studentami zorganizowanych przez uczelnię. Lekcja chemii, nowe technologie wojskowe i pokaz wozów bojowych to główne punkty programu, cieszące się dużym zainteresowaniem, głównie wśród uczniów z klasy o profilu wojskowo-sportowym.  Równie interesujące były wypowiedzi studentów (3 i 4 rok studiów wojskowych), którzy podzielili się z młodzieżą własnym doświadczeniem, udzielając cennych wskazówek młodszym kolegom, którzy chcieliby pójść w ich ślady.

Wycieczka do Warszawy to również udział w pikniku ekologicznym, kończącym obchody Światowego Dnia Ziemi w Polsce pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Przez cały dzień ok.250 wystawców prezentowało swoje akcje, programy, ale także produkty regionalne i artykuły rolne. Najwięcej atrakcji przygotowały Lasy Państwowe, które w tym roku obchodzą 90-lecie, ale polskie Parki Narodowe oraz liczne organizacje pozarządowe (m.in. Klub Gaja, Liga Ochrony Przyrody, WWF, Fundacja Nasza Ziemia, Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacja Arka) dotrzymywały im kroku, sprawnie łącząc edukację z dobrą zabawą.

Wspomnienia o zdecydowanym zabarwieniu naukowym, zostały przełamane szczyptą ogólnie pojętej kultury, gdyż dzięki wsparciu jednego z absolwentów naszej szkoły, pracującemu w telewizji Polsat, mieliśmy okazję zajrzeć za kulisy programu Must Be the Music – Tylko muzyka, a także wziąć udział w nagraniu odcinka półfinałowego na żywo. Media od strony technicznej, czy też bezpośrednie spotkanie z artystami to łakomy kąsek dla technika informatyka oraz organizacji reklamy a niezapomniane wrażenia i emocje – dla wszystkich.

Uczniowie w ramach zajęć szkolnych przygotują prezentacje i filmy, relacjonujące całe przedsięwzięcie, które po autoryzacji WAT-u, zostaną udostępnione na stronie szkoły.

Beata Strzałkowska


Facebook