Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Brązowy medal w Licealiadzie Województwa Podlaskiego

12 kwietnia 2014 r. uczennice z Jednostki zdobyły brązowy medal w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Trzecie miejsce w województwie - to wielki sukces, zważywszy, że konkurowały z takimi szkołami jak białostockie IV LO i ZSR CKP – renomowaną szkołą sportową, czy ZS z Suchowoli, od lat słynącym z sukcesów w biegach.  Dwóm pierwszym szkołom udało się pokonać nasze dziewczęta, „Suchowola” – została w tyle.

Nie było łatwo sięgnąć po laur. Sukces został okupiony ogromnym wysiłkiem. Każda z dziesięciu dziewcząt musiała pokonać dystans 1500 m w trudnych warunkach – pod stromą górę, grzęznąc  po kostki w piasku. Konieczne okazały się nie tylko umiejętności sportowe, ale także determinacja i upór, a przede wszystkim wytrzymałość. Wielu zawodniczkom (na szczęście nie naszym!) nie dane było ukończyć biegu. W wielu przypadkach konieczna okazała się interwencja lekarska.

Było widowiskowo i dramatycznie… Napięcie – godne filmów Hitchcocka – od pierwszej do ostatniej minuty.

Warto zauważyć, że to kolejny medal w biegach. Zespół Szkół ma już w kolekcji sześć cennych krążków: dwa srebrne i dwa brązowe za biegi w sztafecie i dwa brązowe w biegach indywidualnych.

Wszystkie uhonorowane biegaczki „wyszły spod ręki” jednego trenera – pana Pawła Obryckiego (wielkie uznanie i … jak mawiają uczniowie -„szacun”).

A oto nasze „niezłomne”:

Dominika Orzechowska z klasy I bf,

Dorota Fadrowska z klasy I bf

Patrycja Wiśniewska z klasy I ae,

Jolanta Bućko z klasy II f,

Łucja Czajkowska z klasy II f,

Anna Konopko z klasy II f,

Patrycja Niedźwiecka z klasy II f,

Ewelina Zamojska z klasy II f,

Ewelina Kliś z klasy III f

i Sylwia Kiełczewska z klasy III de (autorka niezwykłego zwycięskiego finiszu).

Facebook