Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR 2014

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR jest zdarzeniem skierowanym ku młodemu człowiekowi. Zamiarem autora i organizatorów było z jednej strony spełnienie codziennego pragnienia nastolatka zmierzenia się z innymi, porównania i udowodnienia sobie i otoczeniu, że stać go na coś więcej niż mechaniczne wykonywanie ruchów w obrębie klawiszy kursora, a z drugiej strony wydobycie na światło dzienne tych perełek młodzieżowej, informatycznej diaspory, których szkolny przedmiot informatyka ani olimpiady przedmiotowe wydobyć nie mogą.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych tj. liceów, techników, szkół policealnych, zasadniczych szkół zawodowych oraz innych placówek oświatowych stopnia ponadgimnazjalnego, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu.

Pierwszy etap konkursu będzie składał się z 27 testów wiedzy (każdy po 5 losowo wybranych pytań), z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy o sławnych postaciach, które miały wpływ na bieg historii, przy czym pierwszych 15 testów pojawiać się będzie w każdy poniedziałek, środę i piątek przez pierwszych 5 tygodni (patrz TERMINY). Następnie po zakończeniu tego etapu i zamknięciu możliwości rejestracji uczestników, do dalszych testów zostanie dopuszczona połowa uczestników z największą ilością punktów (z grupy tej zostaną usunięte również konta z zerowym dorobkiem punktowym), która będzie mogła uczestniczyć w rozwiązywaniu dalszej części testów oraz w etapie drugim. Przy planowaniu terminów, uwzględniono w miarę możliwości istotne terminy roku kalendarzowego i szkolnego (takie jak święta, egzaminy gimnazjalne, maturalne itp.). Szczegółowy terminarz udostępnienia testów będzie cały czas dostępny na stronie głównej konkursu. Zapraszamy do rejestracji.

Joanna Szymanowska
Krzysztof Gutowski

Facebook