Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR 2014

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR jest zdarzeniem skierowanym ku młodemu człowiekowi. Zamiarem autora i organizatorów było z jednej strony spełnienie codziennego pragnienia nastolatka zmierzenia się z innymi, porównania i udowodnienia sobie i otoczeniu, że stać go na coś więcej niż mechaniczne wykonywanie ruchów w obrębie klawiszy kursora, a z drugiej strony wydobycie na światło dzienne tych perełek młodzieżowej, informatycznej diaspory, których szkolny przedmiot informatyka ani olimpiady przedmiotowe wydobyć nie mogą.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych tj. liceów, techników, szkół policealnych, zasadniczych szkół zawodowych oraz innych placówek oświatowych stopnia ponadgimnazjalnego, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu.

Pierwszy etap konkursu będzie składał się z 27 testów wiedzy (każdy po 5 losowo wybranych pytań), z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy o sławnych postaciach, które miały wpływ na bieg historii, przy czym pierwszych 15 testów pojawiać się będzie w każdy poniedziałek, środę i piątek przez pierwszych 5 tygodni (patrz TERMINY). Następnie po zakończeniu tego etapu i zamknięciu możliwości rejestracji uczestników, do dalszych testów zostanie dopuszczona połowa uczestników z największą ilością punktów (z grupy tej zostaną usunięte również konta z zerowym dorobkiem punktowym), która będzie mogła uczestniczyć w rozwiązywaniu dalszej części testów oraz w etapie drugim. Przy planowaniu terminów, uwzględniono w miarę możliwości istotne terminy roku kalendarzowego i szkolnego (takie jak święta, egzaminy gimnazjalne, maturalne itp.). Szczegółowy terminarz udostępnienia testów będzie cały czas dostępny na stronie głównej konkursu. Zapraszamy do rejestracji.

Joanna Szymanowska
Krzysztof Gutowski

Facebook