Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

1 w - złożyła przyrzeczenie strzeleckie

11 listopada 2013r. z okazji Narodowego  Święta Niepodległości, nowi członkowie Organizacji Społeczno – Wychowawczej  „Strzelec” Grajewo złożyli Przyrzeczenie Strzeleckie tym samym formalnie potwierdzając swoje wstąpienie do Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo.

W tym roku w szeregi jednostki wstąpili uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie.Wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego “Strzelec” – Organizacji Społeczno-Wychowawczej, przyrzekam: Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie, niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi. Służyć będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu,  a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą. Przyrzekam: Powinności moje jako członka Związku Strzeleckiego “Strzelec” – Organizacji Społeczno-Wychowawczej z dobrą wolą i wiarą wypełniać, prawa strzeleckiego gorliwie przestrzegać, polecenia przełożonych chętnie wykonywać. Wszystko co teraz przyrzekam   w sumieniu moim do głębi zważyłem, a przyrzeczenie moje stwierdzam uroczystym słowem i honorem wolnego obywatela i uczciwego człowieka.

Tak mi dopomóż Bóg.

 

 

Galeria zdjęć iRegionalni.pl

Facebook