Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Sztandar dla JS "Strzelec"

W sobotę 21 września 2013 roku, Jednostce Strzeleckiej1011”Strzelec” z Grajewa nadano sztandar, który nosi imię rotmistrza Wiktora Konopki, na uroczystości obecni byli: Dyrektor ZS Nr 2 w Grajewie, P. Wojciech Kowzon, P. Paweł Obrycki i P. Beata Strzałkowska

Podczas Pikniku Strzeleckiego, który poprzedził główną uroczystość, w rejonie placu przedkościelnego prezentowano wyposażenie i sprzęt służb mundurowych, Strzelca i Grupy Rekonstrukcji Historycznych 9 PSK z Grajewa. Uroczystości towarzyszyły zawody strzeleckie, konkursy, koncerty orkiestr z Ciechanowa i Szczuczyna.
Ciekawie przebiegł pokaz ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna. Pokaz ten był nie tylko sprawdzianem umiejętności strażaków, ale i zapewnieniem środowiska, że ich wysokie kwalifikacje w coraz większym stopniu ratują ludzkie mienie, a nawet życie.
Również ciekawie zaprezentowali swoje wyszkolenie członkowie ZS „Strzelec”. Zrzeszony w jego szeregach kwiat młodzieży naszych i sąsiednich województw przypomina dla osób starszych początki ich własnego życia i myślenia nastawionego na patriotyzm, obronność i młodzieńczą przygodę.

Po niej odbyła się Msza Święta, którą celebrował i piękne słowa otuchy, szacunku i nadziei do „Strzelców” wygłosił Jego Ekscelencja ks. bp Janusz Stepnowski, który w słowie do „Strzelców” m. in. powiedział: „ Strzelec, to Organizacja Społeczno-Wychowawcza. Ci młodzi ludzie mogliby zająć się czymś innym, a Oni od stuleci, zrzeszają się w szeregach, w których wychowując się, niosą przykład dla innych i dumę dla Ojczyzny.(…).”
Uroczystość kościelna, której procedura oparta na powadze oraz barwach, napisach i grafikach pocztów sztandarowych: szkół, straży, policji i wojska, skłaniała do patriotycznej zadumy.
Dalszy ciąg uroczystości odbył się na placu przed kościołem.

Od 21 września 2013 roku grajewski„Strzelec” posiada własny sztandar.

Nasi „Strzelcy” symbolizują wierność tysiącletniej tradycji oręża polskiego, pośredniczą w więzi wojska ze społeczeństwem. Ich pośrednim celem była i jest świadomość umiłowania niepodległej Ojczyzny. Podobne cele prześwitały naszemu wojsku, były marzeniem Armii Krajowej i nadzieją każdego Polaka.

Po nadaniu sztandaru wysłuchano wielu krótkich przemówień w kontekście tej doniosłej ceremonii, w  imieniu społeczności szkolnej pamiątkowy grawer ton wręczyła Dyrektor  - Marzena Sulkowska

Galeria e-grajewo.pl

Facebook