Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Tajemnice szczuczyńskich krypt- udział w konferencji naukowej

Dnia 21 września 2013 r. Zespół Szkół nr. 2 w Grajewie (p. Ewa Borawska, p. Agnieszka Koniecko, p. Joanna Szymanowska, p. Emilia Świderska) brał udział w Konferencji naukowej „Tajemnice szczuczyńskich krypt”, która odbyła się w kościele p.w. Imienia NMP W Szczuczynie. Celem spotkania było przedstawienie krypt kościoła, ich architektury, szkaplerzy szczuczyńskich. Omówiono sposoby i efekty mumifikacji ciała ludzkiego oraz przykłady trumien z krypt a także pojawiły się ubiory XVIII-wiecznej mody.

W trakcie konferencji można było obejrzeć okolicznościowe wystawy, zaś po jej zakończeniu krypty kościoła p.w. Imienia NMP w Szczuczynie. Było to niezwykłe doświadczenie oraz niezwykła lekcja historii nawet dla osób mało zaciekawionych na co dzień historią.

Galeria iRegionalni

Facebook