Sztandar Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK na Święcie 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce

Dnia 22 września 2013r. w niedzielę, przedstawiciele pocztu sztandarowego Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie wraz z opiekunem uczestniczyli w Święcie 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, która to uroczystość była jednocześnie świętem patrona ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.

Program uroczystości:

Godz. 10.30 – Msza Św. w kościele pogarnizonowym pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce w intencji poległych i zmarłych żołnierzy.

Godz. 11.40 – Uroczystości z ceremoniałem wojskowym przy pomniku 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce

Powitanie uczestników uroczystości

• Przemówienia (patroni uroczystości)
  • Referat historyczny prof. dr. hab. Janusza Gołoty – prof. UWM