Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Tajemnice szczuczyńskich krypt

26 stycznia delegacja ZS Nr 2 uczestniczyła w wystawie i poprzedzającej ją prelekcji zatytułowanej „Tajemnice szczuczyńskich krypt”, które to miały miejsce w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej. Podczas przemówienia pani dr Małgorzaty Grupy z UMK w Toruniu  można było poznać wiele ciekawych faktów związanych z pracą archeologiczną dotyczącą nie tylko tych konkretnych wykopalisk, ale była to także ciekawa lekcja o przeszłości dla wszystkich, którzy interesują się choć trochę procesem odkrywania historii naszego regionu. W prelekcji brały udział osoby z miejskich i powiatowych jednostek samorządowych, jak i przedstawiciele szkół i osoby prywatnie zainteresowane tematami historycznymi.

 

Po części wykładowej mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotografii dokumentującą przebieg prac archeologicznych w szczuczyńskich kryptach. W gablotach można było także podziwiać niekiedy dobrze zachowane fragmenty płóciennych szat pogrzebowych używanych przy pochówku zmarłych w różnych okresach historycznych.


Facebook